Packshoty i zdjęcia produktów 360 stopni

HerzigStudio wykonuje profesjonalne zdjęcia obrotowe 360 stopni składające się standardowo z 36 klatek (zdjęć połączonych kolejno w obrotową prezentację 360) lub w wersji rozszerzonej 72 klatek. Pierwsza wersja to obrót produktu co 10 stopni, co daje dobre wrażenie płynnego ruchu obrotowego, a wariant z podwójną ilością klatek zmniejsza wrażenie, że animacja jest stworzona z pojedynczych klatek. Jest to też wersja bardziej szczegółowa w ogólnym odbiorze. Prezentacje obrotowe zdecydowanie przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności oferty sklepu internetowego. Dzięki zastosowaniu skryptu html do wyświetlania animacji, może się ona wyświetlać z powodzeniem na urządzeniach mobilnych jak telefony, tablety, laptopy. Moje zdjęcia reklamowe 360 można obracać w kierunkach lewo i prawo. Standardowo są na białym tle, ale jest możliwość szparowania zdjęc i zapisania w formacie PNG z przeźroczystością.

Profesjonalne prezentacje obrotowe do sklepu internetowego

Zdjęcia 360 zamiennie nazywane są jako obracające się zdjęcia lub animacje poklatkowe, ponieważ de facto jest to tzw. animacja poklatkowa. Czyli za ruch przedmiotu odpowiedzialny jest specjalny skrypt, a fotograf produktowy wykonuje w studio zadaną ilość pojedynczych zdjęć. Aby uzyskać precyzję w fotografii, do tworzenia animacji używa się platformy obrotowej, która do każdej klatki obraca produkt o zadaną ilość stopni. W HerzigStudio mogę wykonać takie zdjęcia reklamowe produktom o wadze do 30kg i o gabarytach nie przekraczających w podstawie 50cm szerokości a w wysokości 150cm. Poniżej prezentuję kilka przykładowych zdjęć 360. Wykonałem kilkadziesiąt projektów.

Zdjęcia 360 telefonu widocznego powyżej zostało wykonane z 72 klatek. Rozdzielczość wynosi 900x700 piksel i zdjęcia są zapisane do formatu JPG.


Myszka składa się podobnie jak smartfon, z 72 klatek.Wykorzystanie techniki obracania produktów to wspaniała forma prezentacji towaru dla firmy, sklepu, czy jakiejkolwiek reklamy w e-commerce. W HerzigStudio miałem ogromną przyjemność wykonywania kilkudziesięciu takich packshot'ów 360 dla jednej z wiodących marek na rynku. Fotografia 360 stopni jest moją specjalizacją zaraz po klasycznych zdjęciach reklamowych.

KONTAKT _ tel.: _ 519-401-201 _ Pon-PT _ godz. 8-17 _ e-MAIL: _ info@herzigstudio.pl

ADRES studia: ul. Królowej Marysieńki 33 Warszawa w Wilanowie

Bardziej zaawansowane packshoty 360

Standardowo wykonuję packshoty 360 w 36 klatkach, ale dla wymagających klientów mogę wykonać dodatko:

- zwiększyć ilość klatek do np. 144, co powoduje, że taka prezentacja obrotowa staje się ultra płynna, sprawia wrażenie wyświetlanego filmu
- wykonać animację w wyższej lub niższej rozdzielczości
- stworzyć fotografie obrotowe bez tła, zapisujemy pliki w formacie PNG z przeźroczystym tłem
- stworzyć piętrową / wielo segmentową prezentację 3D, w której można oglądać przedmiot pod innmi kątami, czyli np. widok lekko po skosie, z góry itp. Twój klient będzie miał więcej możliwości dokładnego obejrzenia przedmiotu.
- można dodać przyciski nawigacyjne, a fotoanimacja może obracać się od momentu wczytania strony, ponieważ domyślnie nie obraca się sama, a oczekuje na akcję człowieka
- nałożyć logotyp, znak wodny, dodać opisy etc

Jak się robi profesjonalne zdjęcia obrotowe do sklepu?

Fotoanimacje przedmiotów w HerzigStudio są wykonywane przy użyciu profesjonalnych rozwiązań. Używam studyjne oświetlenie błyskowe o stałej temperaturze barwy i specjalny mechanizm obrotowy aby mieć pełną kontrolę nad powstawanym obrazem.

Ponadto, jest oczywiście wykonywana obróbka graficzna w Photoshopie, która składa się na takie zabiegi jak korekta tonalna zdjęć, poprawienie kolorystyki, nadanie prezentacji odpowiedniego podkreślenia konturów i ostrości, dodanie efektów specjalnych jak np. ekrany, tapety, wyświetlacze, jeśli wizualizacje obrotowe dotyczą urządzeń z tego typu wyświetlaczami lub innymi elementami.

Dbam o to, aby każda klatka wyglądała na równomiernie oświetloną i zbliżoną charakterem oświetlenia do poprzedniej, aby nie było efektu migotania obrazu a ewentualnie widoczne refleksy światła płynnie przechodziły z jednej klatki na kolejną. Ponadto pilnuję geometrii obrazu aby fotografowany przedmiot podczas obracania nie "myszkował" po kadrze, czyli aby nie było efektujego samoistnego przemieszczania się.

Podobnie jak klasyczne zdjęcia produktów, na wykonane zdjęcia packshot 360 udzielam przeniesienia autorskich praw majątkowych włącznie z zobowiązaniem o niewykonywaniu osobistych praw majątkowych.

Cena sesji za zdjęcia obrotowe 360 zawsze jest ustalona indywidualnie, gdyż cennik nie jest możliwy do stworzenia przez wzgląd na wiele czynników decydujących o sposobie wykonania prezentacji, rodzaju produktów, i Państwa oczekiwań. Podstawowymi kryteriami wpływającymi na koszt jest ilość klatek na pojedyncze zdjęcia 360 (36, 72 lub 144), ilość i siła retuszu (dla każdej klatki osobno!), rodzaj produktu (Niektóre produkty są szczególnie wymagające wykonywaniu zdjęć obrotowych w pewnych rzutach, np. telefony komórkowe z natury nie stoją w pionie, ale jest możliwe stworzenie takiej animacji jakby one stały - przykładowo, animacja telefonu komórkowego w tym portfolio), rodzaj tła (białe, kolorowe, przeźroczyste), format zapisu zdjęć (JPG - białe tło scalone z obracanym produktem i z naturalnym cieniem lub odbiciem w plexi czy śnieżno białe tło z opcją szparowania każdej klatki, bez żadnych cieni. PNG - tło jest precyzyjnie usunięte, a animacja może być nałożona na stronę internetową w ten sposób, że widoczny będzie sam produkt bez jego tła), opcje dodatkowe (nałożenie logo, znaku wodnego, opisy, grafiki). Nie zalecam wykonywania prezentacji obrotowych z mniejszą ilością klatek niż 36, ponieważ wpływa to negatywnie na ogólny odbiór. Powstają wtedy wyraźne "skoki" przy obracaniu.

Klienci pytają mnie, czy wykonam packshot 360 ze zdjęć.klatek powierzonych przez Klienta, a nie wykonanych w moim studio. Takie zdjęcia wykonuję samodzielnie od samego początku do końca. Nie posługuję się cudzymi pracami, jest to sprzeczne z moją etyką zawodową.


Strona herzigstudio.pl najefektywniej pracuje korzystając z ciasteczek ( pliki cookie). Mogą Państwo zmienić ustawienia korzystania z tych plików w swojej przeglądarce internetowej.

Zobacz mnie w twitter Zobacz mnie na Youtube Zobacz moje konto w Linkedin Zobacz mnie w Instagram Zobacz mnie w Pinterest